7.4. 2017

Yılan

Aralık ayının ilk yarısında doğduysanız ya da böyle birini tanıyorsanız dikkat edin! Astroloji ile ilgileniyorsanız, doğum gününüz ne olursa olsun, sizin için de kayda değer olabilir. Özellikle her bir burcun genel özelliklerinde belirsizlik yaşıyorsanız.

Yılan

Yılan, Akrep ve Yay takımyıldızı arasında bulunan bir takımyıldızıdır. Güneş, Yılan takımyıldızını Aralık ayının 1'i ile 18'i arasındaki dönemde etkiler. Yay özellikle bu dönemin kendilerine ait olduğuna ilişkin itiraz edebilir, ancak mümkün olduğunca açıklığa kavuşturmayı umuyoruz.

Eski Slav atalarımız, Hindu ya da Zerdüştler, antik çağda Güneş'in bu takımyıldızından da geçtiğini biliyorlardı. Ayrıca insanları sadece kendilerine güvenebileceklerine ikna ettiler, çünkü tanrıların bu şekilde kendilerine dua edenlere karşı sağır oldukları söyleniyordu. Güneş Yılan'a geçtiğinde, asit testleri ve manevi yeniden doğuş zamanıdır. Bizi evren ve diğer dünyalarla bağlar. Yılan, Zodyak çemberinin enerjisini, kapalı bir çevrede dolaşmak yerine, yeni bir gelişme yoluna serbestçe erişmesini sağlayan bir spiral haline getirir.

Dünya astrolojik burçları sınıflandırma üzerinde de etkisi olan, eksenin hafif bir hareketini etkileyen eskiden kalma bir harekete bağlıdır. Eski Babillilerin Zodyak'ın 12 burcuna değindikleri zamandan bu yana gökyüzü ve Zodyak da biraz yer değiştirdi.

Güneş'in Yılan tarafından kontrol edildiği dönem, büyük enerjik potansiyele veya güçlü sezgilere sahip insanların doğduğu altı haftalık bir döngüdür. Genellikle psikolog, şifacı ya da gizemci olurlar. Bunların bazıları gezegenimizde iyi işler yapmak üzere çağırılıyor ve geri kalanlar genellikle tersini yapıyor. Arasında hiçbir şey yok. Yılan aşırılığın somutlaşmış halidir. Ya sevinç ve mutluluk (örneğin Satja Sáí Bába) ya da felaket ve sıkıntı (Augusto Pinochet) getirirler. Oldukça güçlü ya da zayıflardır, ya akıllıca ya da tamamen aptalca davranırlar. Hepsi hediyelerini nasıl kullanacağını bilmiyor. Çoğu kez bırakıp arkanızda kalan her şeyi yakıp Feniks gibi küllerinden yeniden doğup yeni bir kişi haline gelmek zorundadırlar.

Yılan'ı Zodyak'a dahil etmeli miyiz yoksa etmemeli miyiz?

Her zamanki gibi bu konuda iki görüş vardır. Bazıları, Yılan'ın sadece bir takımyıldızı olduğunu, Zodyak burcu olmadığını, bu nedenle eski ve günümüz astrolojisiyle hiçbir ilgisi olmadığını iddia eder. Diğerleri Yılan'ı astrolojiye dahil etmenin tersi düşünceyi kanıtlamaya çalışırlar ve Güneş her bir burca girerken verilerin ayarlanması itibarını düzeltebilir.