12.5. 2020

Tarot kartları nedir ve nasıl çalışır?

Tarot kartları falcılık için en popüler yöntemlerden biridir. Bazıları yaşam rehberliği sağlamak için onları çok değerli bulsa da, birçok insan onlarla alay ediyor. Durum ne olursa olsun, bir şey açıktır - tarihleri çok eskilere dayanır.

Tarot kartları nedir ve nasıl çalışır?

Nerden geliyorlar? Bazı insanlar eski Mısır'dan ya da Kabala'nın Yahudi manevi öğretisinden kaynaklandığına inanıyorlar. Bununla birlikte, bunun kanıtı yoktur ve bu nedenle Tarocchini oyununun yaratıldığı İtalya'da 15. yüzyılın ortalarında ortaya çıkmaları daha olasıdır. Oyuncularına kartlar verildi ve tematik derneklerine dayanarak şiirler yazdılar.

Tarot kartları günümüz Köprüsü'ne benzer bir oyundan gelmiş olabilir. Zengin İtalyan aileleri için sanatçılar, bardak, kılıç, asa ve beş köşeli yıldız gibi sembollerle el boyaması kartlar üretiyorlardı. Modern kartlar da bu sembollere sahiptir ve kart sayısı aynı kaldı - tam olarak 78 kart. Diğer Avrupa ülkelerinde tarot kartları 18. yüzyılın ortalarında geldi.

Daha önce de belirttiğimiz gibi, tarot kartı destesinde sembolizm ve düzenlerine göre gruplandırılmış büyük ve küçük arcanalara bölünmüş 78 kart vardır. Büyük olanda, temel yaşamı ve manevi dersleri temsil eden 22 kart vardır. Küçük arcana'da günlük hayatımızın denemelerini ve sıkıntılarını yansıtan 56 kart vardır. Ayrıca, kişilik özelliklerimizi temsil eden, her zaman gösterebileceğimiz 16 kraliyet kartına ayrılmıştır - krallar, kraliçeler, şövalyeler ve papazlardan bahsediyoruz. Küçük arcana'nın geri kalanı dört renkten oluşan 40 numaralı karttan oluşur - bardaklar, kılıçlar, asalar ve beş köşeli yıldızlardır bunlar. Günlük olarak temas ettiğimiz durumları temsil ederler.

Nasıl çalışırlar? Hayatımızın hikayelerini görselleştirmemize yardımcı olurrlar. İçsel bilgeliğimizi bizi daha derin bağlantılara götürecek şekilde kullanmaya motive eden ruhlarımıza bir tür aynadırlar. 78 kartın her biri manevi derslerimizi ortaya çıkarabilir ve ardından hayatımızda bize yol gösterebilir.

Sayısız okuma çeşidi vardır - odaklanmanın yanı sıra kartların sayısı ve okundukları formla ayrılırlar. Yeni başlayanlar için, kendinize bir soru söylemek ve kartlardan buna cevap vermelerini veya durum için olası bir çözümü belirtmelerini istemek idealdir. Ardından, her birinin hayatınızın farklı bir yönünü temsil edeceği daha fazla kartla (belki de beş) çalışmaya başlayabilirsiniz.

Kartları başkası için okumayı planlıyorsanız (onların izniyle), kolektif bilincin alanlarına girersiniz. Biraz pratik yaparak, sezgisel olarak çeşitli mesajlar alabilecek ve belirli bir kişiye nasıl yardım edeceğinizi bilirsiniz.