1.3. 2018

Kızılderili Burçları

Kızılderili burçları alıştığımızdan farklı bir ilkeye dayanıyor - hayvan özelliklerini insanlara yüklüyor. Bu, doğaya büyük saygıdan kaynaklanır. Bu, doğduğumuz ve hayatımızın geri kalanında taşıyacağımız, hangi görünen (ve ayrıca gizli) özelliklere sahip olduğumuzu gösterir. Kızılderili burcumuz, bizimki gibi, on iki kısma ayrılmıştır - hayvan şeklinde oniki totem. Doğum tarihine göre, hangi türle tanımlanacağınızı öğrenirsiniz.

Kızılderili Burçları

Kartal (21 Mart - 19 Nisan)

Efsanelerde Kartal her zaman güç, gökyüzü, haysiyet ve asalet simgelemiştir.

Kartal burcunda doğan kişiler cesurdurlar ve mükemmel gözlem becerilerine sahiplerdir. Ayrıca yaratıcılıklarını ve bilgeliklerini de kullanabilirler. Bu diğer şeylerin arasında, onları diğerlerinin bilinçaltında takip ettiği doğal liderler yapar. Bununla birlikte, bu kişiler nadiren ödün verirler. Bir şeyi elde etmek isterlerse, engellerden korkmazlar ve o şeyi hemen isterler. Bu nedenle, eşit derecede yetkili bir kişiyle karşılaşırlarsa bir sorun olabilir.

Kunduz (20 Nisan - 20 Mayıs)

Kızılderililer kunduzların büyülü özelliklere sahip olduğuna inanıyorlardı. Aksi takdirde, inşaat becerileri söz konusu olduğunda onların o kadar mükemmel ve kusursuz olabilmeleri nasıl mümkün olurdu.

Kunduz toteminde doğan kişiler genellikle aktif ve parlak, ama aynı zamanda kibardırlar. Tanınmış çevrede mutludurlar, çünkü orada kendilerini güvende hissederler. Kariyer konusunda, çalışkan, inatçıdırlar ve gittikleri yoldan ayrılmazlar. Kunduz bir şeylerle ilgili çok endişelendiğinde sorunlar ortaya çıkabilir. Böyle anlarda çevreleriyle ilgilenmeyi bırakırlar.

Geyik (21 Mayıs - 20 Haziran)

Bu ormanların efendisi, her zaman kutsal bir hayvan olarak kabul edilmiştir. Her şeyden önce, hayati gücü, bilgeliği ve asaleti temsil eder.

Totem olarak Geyik'te doğan kişiler asildir, ama aynı zamanda nazik ve hassastır. Ve onlar hakkında en önemli şey - eşit şekilde hem alıp hem de paylaşabilirler. Yeni insanlarla tanışmak konusunda bir problemleri olmaz ve çevrelerine büyüleyici görünürler. Bu, ne yazık ki bazen ilişkilerde rehavete ve yüzeyselliğe yol açar. Öte yandan mükemmel iletişim becerileri onların harika diplomatlar olmasını belirliyor.

Ağaçkakan (21 Haziran - 21 Temmuz)

Kızılderililere göre Ağaçkakan aşk, tevazu ve fedakarlığın sembolü idi. Efsanelere göre, güçlü şifacılardı.

Ağaçkakan karakteristik özelliklerine sahip bir kişi genellikle çok sadık ve vefalı bir arkadaştır. Çok hassas ve merhametlidirler. Çoğunlukla kendi pahalarına, olağanüstü bir sabırla başkalarına yardım ederler. İlişkiler açısından, aşırı ilgileri bazı durumlarda çok hoşa gitmeyebilir. Bununla birlikte, Ağaçkakan kendine yardımcı olamaz, hareketleri duyguları tarafından yönetilir.

Somon (22 Temmuz - 21 Ağustos)

Somon doğada harika bir savaşçıdır. Kızılderililer bu totem burcunda doğan kişiler hakkında aynı şeyi düşünüyorlar.

Bu kişiler bilgeliği onurlandırır. Büyük bir karizmaları vardır, bu yüzden diğer insanlar için güvenilir ve sevimlidirler. Muazzam özgüvenleri vardır ve doğal liderlerdir. Tam anlamıyla yaşarlar ve ilişkilerini çok yoğun yaşarlar. Dürüstlüğe her şeyden çok değer verirler. Eğer yalancılık veya haksız bir durumla karşılaşırlarsa, bunun ardından hızlı bir son gelir.

Ayı (22 Ağustos - 21 Eylül)

Kızılderililere göre, ayı en kutsal hayvandır, ormanların koruyucusudur. Muazzam bir güç ve dayanıklılık simgesidir.

Muhtemelen bu totemde doğan kişileri ilk bakışta tanımayacaksınız. İçlerinde ne olduğunu göstermezler. Ancak, eğer başları belaya girerse, gizli güçleri uyanır. Öte yandan, bu özelliğe genellikle inatçılık da eşlik eder. Ayılar aynı zamanda genellikle çok inatçıdır, bu yüzden harika öğretmen olabiliyorlar.

Kuzgun (22 Eylül - 22 Ekim)

Kuzgun, diğer kuşların aksine, çok temizdir ve hastalıkları asla bulaştırmaz. Bu, muhtemelen onlara şifa yeteneklerinin atfedilmesinin nedenidir.

Bu insanlar çok sakindir. Hayatları sıklıkla yalnızdır, ancak doğru anda, sosyal yetenekleri açığa çıkabilir. Kuzgunlar telaş etmezler, cevaplarını tercihen baştan sona düşünürler. Seyahat etmeyi severler ve onlar için yurtdışına yerleşmek mümkündür. Özgürlüklerini sınırlayabilecek herhangi bir şeye karşı dirençlidirler.

Yılan (23 Ekim - 22 Kasım)

Yılan, Kızılderili kültürünün içinde, büyük bir bilgeliğin ve sezginin, hatta doğaüstü yeteneklere sahip olmanın semboldür.

Yılan toteminde doğan kişiler dürüst ve doğru sözlüdürler. Maddi değerlerden, tavizlerden veya bahanelerden pek hoşlanmazlar. Sadece iki zıtlığı (örneğin, iyi ve kötü) görebilirler ve bunun arasındaki hiçbir şeyi göremezler. Bu kişiler hedeflerini kovalarken çok kararlıdırlar. Ancak bazen dengesizlik eğilimindedirler.

Baykuş (23 Kasım - 21 Aralık)

Baykuş çok gizemli olabilir. Bir yandan, bilgelik ve iyilik sembolü iken diğer yandan şanssızlıkla ilişkilidir.

Totem olarak Baykuş olan kişiler yeni her şeye açıktır, adildir ve güçlü bir iradeye sahiptir. Bu kişiler sıklıkla kendi pahasına bile başkaları için kendilerini feda ederler. Sır tutabilirler, bu nedenle çevreleri onlara güvenle dönerler. Ancak baykuşun özel yaşamı genellikle düzensizdir ve aşık olmaktan kaçınmayacaktır. Zayıf yönleri gururdur.

Kaz (22 Aralık - 19 Ocak)

Kaz Kızılderili efsanelerinde, enerji, çalışkanlık ve hırsın sembolüdür.

Kaz toteminde doğan kişiler aynı özelliklere sahiptir. Bağlılık ve güçleriyle çevrelerini şaşırtabilirler. Bu kişiler, işadamlarının yanı sıra başarılı atletler de olabilirler. Bununla birlikte, bir dezavantajları vardır - hantallık. Genellikle spontan olaylara ve hızlı kararlara etkili tepki verme yeteneğine sahip değildirler. Aynı zamanda duygusal olarak kapalı olma eğilimindedirler.

Su Samuru (20 Ocak - 18 Şubat)

Kızılderililer Su Samuru'nu daha iyisi ve umut için değişimin ve yeni şeylerin sembolü olarak gördüler.

Su Samuru totemi altında doğan insanlar hevesli, canlı ve çalışkandır. Engellerden korkmazlar - bunları fırsatlar veya zorluklar olarak algılarlar. Her durumda bir espri anlayışını sürdürürler ve bu nedenle zor zamanlarda bile ideal arkadaşlar edinirler. Bununla birlikte, Su Samuru ilişkiler söz konusu olduğunda büyük bir dezavantaja sahiptir - adaletsizliğe dayanamazlar ve ayrıca kıskanç olma eğilimindedirler.

Kurt (19 Şubat - 20 Mart)

Kurt, peri masallarında kötülüğün işareti olarak kabul edilmesine rağmen, Kızılderili mitolojisinde çok kutsal bir hayvandır.

Bu totem altında doğan insanlar ilk bakışta nazik ve utangaçtır. Duygusaldırlar ve sevgi onlar için çok önemlidir. Her Kurt en iyi durumlarında nazik, cömert, ama aynı zamanda tutkuludur. Ancak, reddedilirlerse, çok fazla acı çekerler ve bazı durumlarda intikamcı bile olabilirler. Dış dünyadaki olumsuz etkilere karşı kendilerini korumak için kendi hayallerine kaçma eğilimindedirler.