10.9. 2019

Kelt Burçları: Ağaç Burcunuz Sizin için Ne Diyor?

Kelt ağacı burcu, tıpkı normal astroloji gibi, doğumumuzun tarih ve saatinin karakter özelliklerimizi şekillendirdiği inancına dayanır. Ancak Keltler, onlar için sonsuz bir bilgi ve bilgelik kaynağı olan ağaçlara ve bitkilere büyük bir önem verdiler. Bu nedenle, bir yıldaki 13 ay döngüsüne denk olan ve bunlara bağlı olan ağaçların ve bitkilerin özelliklerini yansıtan 13 burç oluşturdular. Seninki hangi burç ve senin hakkında ne diyor?

Kelt Burçları: Ağaç Burcunuz Sizin için Ne Diyor?

Huş ağacı (24 Aralık - 20 Ocak)
Huş ağacı enerjisinde doğan insanlar, etraflarındaki insanları da güçlü bir şekilde motive eden coşkularına ve isteklerine kolayca kapılırlar. Hoşgörülü, sert, esnek insanlardır ve kafalarını her koşulda sıkıntıdan uzak tutabilirler. Onlarda doğuştan liderlik vasfı vardır, bu yüzden bir gerekli durumlarda tereddüt etmeden bu rolü üstlenirler.

Üvez ağacı (21 Ocak - 17 Şubat)
Üvez burçları, doğal filozoflardır. O kadar açık fikirli, yaratıcı ve özgünler ki genelde yanlış anlaşılırlar. Dış görünüşleri altında gizlenen birçok tutkulu fikir, motivasyonlarının kaynağıdır. Yalnızca varlıklarıyla çevrelerindeki insanların içinde bulundukları durumları dönüştürme konusunda doğal bir yetenekleri vardır.

Dişbudak ağacı (18 Şubat - 17 Mart)
Dişbudak bireylerinin temel özellikleri arasında güçlü sezgi, hayal gücü ve sanatsal yetenek sayılabilir. Bazen oldukça karamsarlardır, ancak bu yalnızca zihinleri sürekli hareket halinde olduğu içindir. Yalnızmış gibi davranabilirler; ama gerçekte, kendi dünyalarında yaşarlar ve bu nedenle başkalarının görüşlerini pek umursamazlar.

Kızılağaç (18 Mart - 14 Nisan)
Kızılağaçlar etraflarındaki tüm olayların doğal ustalarıdır. Güçlü inançları sayesinde, son derece çekici ve etkileyici olabilirler. Her yalanı görebilirler ve gördüklerinde onlara tahammül edemezler. Ayrıca zamanlarına büyük değer verirler, bu yüzden israf etmemek için ellerinden gelenin en iyisini yapmaya çalışırlar.

Söğüt (15 Nisan - 12 Mayıs)
Söğüt burçları son derece yaratıcı, sezgisel ve zekidir. Her şeyin zamanının olduğunu ve bunun sonucu olarak pek çok duruma karşı sabırlı ve gerçekçi bir yaklaşımları olduğunun farkındalardır. Bilgi tutma konusundaki doğal yetenekleri genellikle akranlarını etkiler. Ancak korkularından dolayı kendilerini sınırlandırmaya meyillidirler.

Alıç (13 Mayıs - 9 Haziran)
Alıç burcu olan insanlar genellikle göründüğü gibi değildir. Genellikle ortalama ya da sıkıcı bir hayat yaşıyor gibi gözükürler, ancak içlerinde çok fazla tutku ve yaratıcılık vardır. İyi eş ve harika dinleyicilerdir, bu yüzden insanlar sık sık dertlerini paylaşmaları için onları ararlar.

Meşe (10 Haziran - 7 Temmuz)
Meşe burcu olanların büyük bir gücü vardır. Onlar doğal savaşçılardır ve sıklıkla ezilenlerin sözcüsü olarak görev yaparlar. Ancak, silahları şiddet değil; şefkatli, cömert bir yaklaşımdır. Doğal olarak, her şeyin olumlu bir sonuçla sonuçlanacağını varsayarlar ve genellikle öyle olur.

Çobanpüskülü (8 Temmuz - 4 Ağustos)
Çobanpüskülü, tüm ağaç burçlarından en asil karaktere sahiptir. Asaletleri ve azimleri sayesinde çok başarılı liderler haline gelirler. Asla pes etmezler ve engeller çıkınca çabalarını iki katına çıkarırlar. Nadiren yenilirler, bu da akranlarının onları gerçek bir otorite olarak algılamasını sağlar.

Fındık (5 Ağustos - 1 Eylül)
Fındık burcu, olanlara zeka, verimlilik ve mükemmel organizasyon becerileri kazandırır. Ayrıca iyi bir hafızaya sahiptirler, bu yüzden her zaman bilgilidirler, bu da onların gösteriş yaptıklarının sanılmasına sebep olabilir. Her şeyin düzenli olması için uğraşırlar ve her yaptıklarına yansıttıkları ayrıntılara büyük önem veriyorlar.

Asma (2 Eylül - 29 Eylül)
Asma burcu olan insanlar genellikle çok karamsardır. İçlerinde kararsız olmalarına neden olan birkaç çelişki vardır; fakat diğer yandan, bütün olasılıklara objektif bakabilirler. Yiyecek, şarap veya müzik gibi onlara zevk veren şeyler konusunda kendilerinden eminlerdir. Bu da onların ayırt edici zevklerini gösterir.

Sarmaşık (30 Eylül - 27 Ekim)
Sarmaşık burcu insanlar keskin bir zekaya sahiptir ve çok şefkatlidir. Başkalarına karşı çok sadık ve cömertlerdir, bu yüzden birisinin yardım eline ihtiyacı olduğunda her zaman yardımına koşarlar. Ayrıca, çok çekici ve karizmatiktirler ve her şeyin ters gittiği anlarda bile, durumu kolayca düzeltebilirler.

Kamış (28 Ekim - 24 Kasım)
Kamış burcu bireyler genellikle çok fazla sır saklarlar. Problem çözmeyi kolaylaştıran, bir şeylerin gerçek anlamına derinlemesine bakma huyları vardır.Ek olarak, ilgi çekici hikayeleri severler, bu yüzden dedikodular yaparlar. Bazen biraz manipülatif olabilirler, ancak niyetleri her zaman iyidir.

Mürver Ağacı (25 Kasım - 23 Aralık)
Mürver burcu özgür olmayı arzular. Başkalarına, bu insanlar yüzeysel veya vahşi görünebilir. Ancak, dışa dönük dış görünüşleri altında çok düşünceli bir ruhları vardır. Her koşulda sevdiklerine yardım etmeye çalışırlar, ancak dürüstlükleri bazen biraz aşırıya kaçabilir.