2.11. 2019

Herkes için Numeroloji

Günümüzde numeroloji oldukça popüler bir konudur. Astroloji gibi, doğum tarihimize dayanarak bize bu konuda çok şey anlatır, bu da bu iki çalışma alanının neden sıklıkla birbirine bağlı olduğunu açıklar. Bununla birlikte, gezegenler yerine, doğum tarihlerini ve özellikle bunların toplamını inceler.

Herkes için Numeroloji

Her sayının kişiliğimize belirli bir tavır ve özellik kazandıran ya da takip eden günün, ayın ya da yılın olaylarını tanımlayan kendi titreşimi vardır. Ancak bugün tartışacağımız numerolojinin temeli, yaşam sayımızdır.

Hayat numaranızı nasıl hesaplayabilirsiniz?
Yaşam numaranızın hesaplamasını bir örnek kullanarak açıklayacağız. Diyelim ki 21 Kasım'da doğdunuz. Doğum tarihinizdeki her bir basamağı ekleyerek başlayın, yani bu durumda:

2 + 1 + 1 + 1 + 1 + 9 + 8 + 4 = 27

Ardından, bir basamaklı bir rakam elde edinceye kadar rakamları eklemeye devam edin - bu durumda hayat numarası dokuz (2 + 7 = 9). Bunun istisnası, kendi titreşimine sahip tek iki basamaklı sayı olan 11'dir. Şimdi, özelliklere bir göz atalım.

1 - Bu yaşam numarasına sahip insanlar bağımsız, enerjik ve aynı zamanda çok meraklı olma eğilimindedir. Hedeflerine genellikle başkalarının yardımı olmadan ulaşırlar ve bu nedenle, sadece kariyerlerinde değil, aynı zamanda sürekli olarak hayranlık duyulan kişisel yaşamlarında da doğaları gereği lider olurlar.

2 - Yaşam sayısı "iki" olan insanlar, başkalarına karşı güçlü sezgilere ve anlayışa sahiptir. Onlar mütevazı ve hassaslardır, ancak zor anlarda, keyifiz ve kararsızlaşabilirler. Bu insanlar yalnızlıktan korktuklarından hayatlarında birilerinin desteğine ihtiyaç duyarlar.

3 - “Üçler” doğası gereği çok yaratıcı ve zekidir. Tüm olayları hayal güçleriyle algılarlar ve bu yüzden sık sık sevdiklerine karşı oldukça eleştirel bir tavır alırlar. Yine de, klişe insanlara denk gelmedikçe, başkalarıyla üzere temas kurmak onlar için kesinlikle gereklidir.

4 - "Dört" sayısı olanlar genellikle çok çalışkan, ısrarcı ve güçlüdür. Bu bireylerin mantıksal düşünme gerektiren işlerde bir sorunu yoktur. Öte yandan, güven konusunda eksikleri olabilir, bu yüzden güçlü yönlerinden sürekli övgü ve güvenceye ihtiyaçları var.

5 - “Beşler” bütün kısıtlamalardan ve kurallardan nefret eder. Doğası gereği maceracıdırlar ve her koşulda seyahat ve özgürlükten etkilenirler. Beşlerden biriyle ilişki içinde olmak kolay değildir çünkü çok fevri, gergin ve sabırsız olabilirler.

6 - "Altı" olan bireyler doğası genellikle hassas ve romantiktir. Eşlerinden ve ailelerinden sevgi gördüklerinde kendilerini mutlu hissederler. Eğer şefkat görmezlerse kolayca depresyona girer, hatta hastalanırlar.

7 - “Yedi” sayısıyla doğan insanlara, yaşamları boyunca şifacıların rolü verilir. Şefkatli ve anlayışlı yanları sayesinde başkalarına yardım etmek, onların doğasında vardır. Neredeyse her zaman problem çözmenin yeni ve taze yollarını ararlar.

8 - "Sekiz" numaraların güçlü organizasyon ve liderlik becerileri vardır. Yaşamlarında, hem zihinlerinin dışında hem de içinde dengeye ihtiyaç duyan materyalistlerdir. Genellikle bağımlılıkları vardır.

9 - "Dokuz" numara ile dünyaya gelen insanlar, kendi potansiyellerini bastırma pahasına başkalarının problemlerine ve yaşadıklarına karşı sorumluluk alırlar. Çok cana yakın ve akıllıdırlar. Maddi şeyler onlar için önemli değildir, sevgiye değer verirler.

11 - Bu sayı numerolojide bir usta olarak kabul edilir. Bu insanlar, 2 numaralı sessiz ve kolay yolu ya da 11 numaralı zor yolu seçebilirler. Genellikle, dahilerdir, bu da kendilerini yalnız hissetmelerine sebep olur. Ayrıca, sık görülen ruh hali değişimlerinden muzdariptirler. Doğaüstü olaylara ilgilidirler, bu da onları gizemli kılar.