1.10. 2018

Gezegenlerin güçlü ve zayıf konumları

"Şüphesiz zaten bildiğiniz gibi, burçlarda, güneş sisteminin her bir gezegeni belirli bir Zodyak burcuyla ilişkilidir (dolayısıyla kurallar). Küre, Güneş'in Aslan'ı ve Ay'ın Yengeç'i yöneteceği şekilde bölünür. Daha da ötede, "geleneksel" gezegenlerin her biri (daha önce keşfedilen gezegenler - Güneş sisteminin içsel gezegenleri + Jüpiter ve Satürn) şu şekilde iki Zodyak burcunu yönetir: Merkür Başak ve İkizler'i yönetir, Venüs Boğa ve Terazi'yi yönetir, Mars Koç ve Akrep'i yönetir, Jüpiter Yay ve Balık'ı yönetir ve son olarak Uranüs, Oğlak ve Kova'yı yönetir. Daha sonra keşfedilen "Yeni" gezegenler Zodyak burçlarına bu şekilde atandı: Uranüs Kova'da yükselir, Neptün Balık'ta yükselir ve Plüton Akrep'te yükselir."

Gezegenlerin güçlü ve zayıf konumları

Dolayısıyla bu, gezegenler burçlarına geçerlerse, etkileri daha büyük olur demektir. Ve tersine bir gezegen karşıt burca giriyorsa, etkisi düşük olur (zayıflar). Bu nedenle, Güneş Kova'da, Ay Oğlak'ta olduğunda zayıflayacak. Fakat bu iki temel nesne durumunda, karşıt burçtaki hareketler, kendilerinin çok baskın oldukları gerçeğini göz önüne alırsak çok belirgin değildir. Bu nedenle Merkür, Balık ve Yay'da, Venüs Akrep ve Koç'ta, Mars Boğa ve Terazi'de, Jüpiter Başak ve İkizler'de, Satürn Yengeç ve Aslan'da zayıflar.

Yani burçların doğru bir şekilde yorumlanabilmesi için, bu güçlü ve zayıf gezegen konumlarına artan bir dikkat gösterilmesi gerekiyor. Gezegenlerin belirli burçlardaki konumları ve etkileri hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz, Gezegenler sayfamızı ziyaret etmenizi öneririz, burada gökyüzündeki güncel konumlarını gösteren bir grafik bulabilirsiniz. Ayrıca konumları doğum tarihi ve saatinde hesaplayabilir ve böylece hangi gezegenlerin karakterinizi oluşturduğunu öğrenebilirsiniz.