15.1. 2023

Chiron

Horoskop, Chiron adlı asteroitin içsel yaralarımızı simgelediğini söyler. Bu asteroit, bilge bir öğretmen ve iyileştirici olan kentaur figüründen esinlenerek adlandırılmıştır. Chiron'un doğum anında hangi burçta olduğunu bilmek, zayıf yönlerimizi belirlememize yardımcı olabilir. Bununla birlikte, aynı zamanda başkalarını iyileştirmek için sahip olduğumuz bir yeteneği de gösterecektir.

Chiron

Chiron hayatında üç büyük acı çekti. İlk olarak, ebeveynleri tarafından reddedildi. Onu gördüklerinde dehşete düştüler ve oğulları olarak kabul etmediler. Birçok antik kahramana öğretmenlik yaptı. İkinci eziyeti, öğrencilerinden biri yanlışlıkla ona zehirli bir okla ateş ettiğinde yaşadı. Yarı tanrı soyundan gelmesi hayatını kurtardı, ancak büyük acılar çekti. Kendini iyileştirmek için çaresizce çaba sarf ettikten sonra, tek çıkış yolunun ölüm olduğunu fark etti. Prometheus'un lanetini üstlenerek sonunda öldü. Ölümünden sonra, tanrılar onu yeraltından göğe yükseltti ve kentaur takımyıldızında yeniden ölümsüzlüğe kavuştu.

Koç Burcu'nda yer aldığında;

Kişiler başarısızlık kavramıyla ve kendi kimliklerini ifade etme konusunda zorluk yaşarlar. Ayrıca, başkalarının gizli güçlerini fark etme yetenekleri vardır ve bu da onları mükemmel birer mentor haline getirir.

Boğa burcunda yer aldığında;

İnsanlar kendi değerlerini tanıma konusunda zorluk yaşarlar. Ancak onlar merhametli ve özverili olmalarıyla bilinirler ve bu nedenle harika arkadaşlardır.

İkizler burcunda yer aldığında;

İnsanlar kendilerini itilmiş hissedebilir ve düşük özsaygıyla mücadele edebilirler. Ancak sevgi dolu sözlerle diğerlerini iyileştirme yeteneklerine sahiptirler.

Yengeç burcunda yer aldığında;

Kişinin içsel yaraları genellikle çocuklukla ilişkilidir. Terk edilmişlik ve sevgisizlik hissi yaşayabilirler, bu da yeni ilişkiler kurmayı zorlaştırabilir. Ancak başkalarını sözsüz şekilde anlayabilme yeteneklerine sahiptirler ve onları teselli edebilme özellikleri vardır.

Aslan burcunda yer aldığında;

Kişilerin başkaları tarafından tanınma eksikliği yaşama eğilimleri vardır ve sürekli olarak mükemmelliği elde etme çabası içerisindedirler. Aynı zamanda çevrelerindeki insanları motive eder ve ilham verirler.

Başak Burcunda yer aldığında;

Kişiler kendilerini eksik hissedebilirler. Bu durum, gerçekçi olmayan yüksek standartlarla kendini gösterir. Ayrıca, yardım etme konusunda hevesli olurlar ve mükemmel birer öğretmen veya doktor olabilirler.

Terazi Burcunda yer aldığında;

Kişiler hayatlarında bir ruh eşi eksik gibi hissedebilirler. Aynı zamanda incitici ilişkilerden muzdarip olma eğilimindedirler. Parlak dinleyicilerdir ve başkalarını anlamak konusunda yeteneklidirler.

Akrep Burcunda yer aldığında;

Kişiler yakınlık korkuları ve özgüven eksikliği yaşayabilirler. Bu durum, kıskançlık ve ilişki sorunlarına yol açabilir. Ancak bu ömür boyu süren mücadele, onların yüzeyin altını görmelerini ve başkalarını derinlemesine anlamalarını sağlar.

Yay Burcunda yer aldığında;

Hayatta amaç bulmak kişiler için zor olabilir. Bu durum genellikle gençlik dönemlerindeki prensiplerin ve inançların sorgulanmasıyla ilişkilidir. Düşünme şekilleri ise onları benzersiz birer filozof yapar.

Oğlak Burcunda yer aldığında;

Kişiler kişiliklerini ifade etmek ve tanınmak için genellikle mesleklerini kullanırlar. Yaraları genellikle babalarıyla veya otorite figürleriyle ilişkilidir. Harika çalışanlardır ve başkaları için kendilerini feda etmekten çekinmezler.

Kova Burcunda yer aldığında;

Kişiler desteklenmediklerini veya göz ardı edildiklerini hissedebilirler ve genellikle hiçbir yere uyum sağlayamadıklarını düşünebilirler. Zihinleri benzersiz bir şekilde çalışır, bu yüzden karmaşık sorunlara yardımcı olabilirler.

Balık Burcunda yer aldığında;

Kişiler genellikle ihanet hissi taşır ve hayatta haksızlığa uğramış gibi hissedebilirler. Kendilerini sık sık mağdur konumunda görme eğilimindedirler. Aynı zamanda çok şefkatli olduklarından, diğer insanlara kolayca empati yapabilirler.