1.6. 2018

Astroloji ve ay takvimine göre yemek

Saçma diyetleri unutun, vücut ağırlığınızı korumanın doğal bir yolunu izleyin ve ay takvimini kullanarak makul bir kilo verin.

Astroloji ve ay takvimine göre yemek

Ay takvimi geleneksel astrolojiye dayanır. Ay da dahil olmak üzere gezegenlerin konumu, sadece ruhu ve duyguları etkilemekle kalmaz. Ayın evreleri, insan organizması da dahil olmak üzere gezegenimizdeki doğal süreçler üzerinde bir etkiye sahiptir. Bu nedenle, hareketlerimizi koordine etmeyi ve astrolojinin kalıplarıyla uyumlu yemeyi öğrenirsek, sadece bedenlerimiz için sağlık açısından iyi bir şey yapmakla kalmayız, aynı zamanda yenilenmeyi ve özellikle hızlı kalori yakmaya yardımcı olan metabolizmayı da hızlandırabiliriz.

"Başarının anahtarı, ayın evresini takip etmektir. En önemli şey Dolunayları ve Yeni ayları bilmektir, Ay "küçülürken" ve "büyürken" anlamak kolaydır - daha yakından inceleyeceğimiz bu 4 temek evre. Doğru zamanlar da dahil olmak üzere ayrıntılı bilgi ve kesin veriler, Ay takvimimiz'de bulunabilir."

1. Yeni Ay

Bu Ay evresinde, kalori yakma bariz bir biçimde en hızlıdır, vücudun detoksifikasyon yetenekleri de zirvededir. Bu nedenle mantıklı bir diyet için ideal bir başlangıçtır. Özellikle bu gün (sadece bu gün değil), yeterli miktarda su içtiğinizden emin olmalısınız. Günde en az iki litre şekersiz sıvı (saf su, limon suyu veya şekersiz çay) içmek gereklidir.

2. İlk dördün (Ay büyüyor)

Bu ay evresi bizim için en zor olanıdır çünkü ekstra kaloriler kolayca depolanır ve bu nedenle kilo almaya eğimli oluruz. Alınan miktarı takip etmek çok önemlidir.

Tatlı, yağlı ve kızarmış gıdalardan özellikle kaçınmalısınız. Bu dönemde, füme etler de size iyi gelmez. Sebzeleri (her şekilde hazırlanmış), meyve, kuruyemiş, baklagiller, soya, yağsız et (kanatlı hayvan, balık), yulaf, kepekli ekmek ve süt ürünlerini yemelisiniz (ancak dikkat edin - sadece bedeninizin çok fazla üretmemesini sağlamalısınız).

3. Dolunay

Dolunay çok sihirli olabilir, ancak bazen insan sağlığı için sert olur. Sık karşılaşılan problemler arasında uyku bozuklukları, yorgunluk, sinirlilik ve iritasyon vardır. Vücutlarımız su tutar ve örneğin, yaralanmalar bu dönemde daha yavaş iyileşir.

Organizmamızın olumsuz etkilerle yüklü olduğu gerçeğini göz önüne alırsak, diyetimiz çok ölçülü olmalıdır. Enerjik açıdan zengin gıdalardan - yağlı veya şekerli yiyeceklerden - kaçınmalıyız. Sebze veya meyve salatası ya da bir meyve püresi hazırlamak en iyisidir. Bazı uzmanlar, dolunay gerçekleşmeden önce en az 8 saat oruç tutmanızı önerirler.

4. Son dördün (Ay küçülüyor)

Bu evrede yeni bir enerji dalgası hissedeceğiz. Metabolizma ve sindirim tam hızdadır ve ayrıca bedenlerimizi hareket ettirmek isteriz. Bu nedenle, kilo vermeyi planlamıyorsanız, ya da kiloyu korumak için daha az sağlıklı bir şeyler yiyebilirsiniz (ancak her şey ılımlılık içinde, bu bir defada asla tam bir çikolata yemeniz gerektiği anlamına gelmez!) Yaklaşan Yeni Ay ile toksinleri atma özelliği de artmaktadır. Bu nedenle, kilo vermek çok daha kolay olacaktır.

Çok doymuş yağ ve basit şekerli ağır, kızarmış gıdalardan kaçınmalıyız. Besin maddeleri ve lif açısından zengin bir beslenme - sebze, baklagiller ve meyveler - yemeniz önerilir. Son olarak ama az değil, yağsız et de aynı şekilde.