14.10. 2015

Adım adım Yıldız Falı

Hepimizin bildiği gibi, yıldız falınızı öğrenmek için, en azından doğum tarihinizi bilmemiz gerekir. Ama az kişi diğer iki detayın aynı derecede önemli olduğunu bilir: Doğum yeri - Coğrafik ağdaki coğrafi konumu, ve kesin doğum zamanı (en azından saati). Bunları dahil ettikten sonra size yeni bir dünya açılacaktır. Size özel yaratılan yıldız falları.

Adım adım Yıldız Falı

Ve bu teorik olarak aslında nasıl işliyor? En önemli şey, niteliklerin ve elementlerin doğru oranı tespit etmektir. Bu sınıflandırma genellikle on iki burçtan birindeki bireyler için geçerlidir. Dört element (ateş, hava, su ve toprak) ve üç astrolojik nitelik (öncü, sabit ve değişken) vardır. Mantıksal olarak, her niteliğin altında aşağıdaki tabloda da görüldüğü gibi dört burç vardır:

  ÖNCÜ SABİT DEĞİŞKEN
ATEŞ Koç Aslan Yay
HAVA Terazi Kova İkizler
SU Yengeç Akrep Balık
TOPRAK Oğlak Boğa Başak

Bu sınıflandırma bizi etkileyen yıldız falının kuvvetlerini ve enerjilerini belirlemede ve aynı zamanda her burcun temel mizacını öğrenmede çok önemlidir.

Bir sonraki adım Yükselen burcu öğrenmek. Şimdi kesin doğum saatinizi bilmemiz gerekir, böylece birey ve onun önemli karakter özellikleri hakkında daha doğru bir resim elde edebiliriz. Ve Yükselen burç ne demek? Bireyin temel yönlerini belirleyen ilk ve en önemli birinci (kardinal) evdir (aşağıya bakınız). Onun kişiliği, görünümü ve sağlığının devamlılığı. Bu gerçek, her bir ayrı burcun ait olduğu yönetici gezegeniniz ile(hükümdar olarak da bilinir) bağlantılı olarak, bize bireyin yaşam biçimi hakkında bilgi verir. Onun performansı, ifadesi ve başarısı.

Son ama aynı derecede önemli nokta, yıldız falını oluştururken, güneş, ay ve gezegenlerin konumlarına ve astrolojik evlerindeki yerlerine dikkat etmek gerekir. Böyle bir astrolojik ev, her burç için çevresinde ayrılmış bir alan olarak hayal edilebilir. Burçlar gibi on iki tane vardır. Yerleşimleri kişiye özeldir ve hem coğrafi konuma hem de doğum tarihi ve zamanına bağlıdır. Böyle bir yorum, bireyin hayatın hangi alanlarında sivrileceği ya da diğer yandan hangi alanlarında başarılı olamayacağı hakkında bize çok şey söyleyebilir.

Aslında, astroloji o kadar basit değil, ama biz bu makalenin, en azından burçların işleyişinin kaba temellerini öğrenmenize yardımcı olduğunu umuyoruz. Bırakın gerisiyle bizim deneyimli astrolog ekibimiz ilgilensin.