Bilgi kartları (Flash Card) ile mümkün olan en etkili şekilde dil öğrenmek

Günümüzde, yabancı dil öğrenmek artık sadece bir akım değil sıklıkla ihtiyaç duyacağımız bir şey. Ancak, siz de klasik öğrenmenin sıkıcı olduğu konusunda bizimle aynı fikirdesinizdir ve sonucunda öğrendiğiniz şeyleri çok iyi hatırlayamamanız da cabası. Bu durumlar için, bilgi kartları ön plana çıkıyor çünkü kartlar bu süreci daha hızlı, daha kolay ve daha eğlenceli bir hâle getiriyor.

“Bilgi kartlarını” kullanmak kelimeleri tekrar tekrar ve farklı sıralarla öğrenmenize olanak tanır ve böylece kelimeleri hatırlama olasılığınızı arttırır.

Bilgi kartlarının tek dezavantajı kelimeleri bir bağlama oturtmamalarıdır. Ancak bununda bir çözümü mevcut ve bunun çözümü DuoCards uygulamasında! Uygulama üzerinden bilgi kartları oluşturabilir, yabancı dilde yazılmış makaleleri okuyabilir, kelimeleri çevirebilir ve kelimeleri doğrudan makaleler üzerinden kaydedebilirsiniz. Her kelimenin cümle içinde nasıl kullanıldığının bir örneğini kaydedebilirsiniz. Ancak uygulamanın bu özelliklerin yanı sıra başka özellikleri de mevcut. Peki bunlar neler?

Yazın, kaydedin, tekrar edin

Uygulamamızın temeli arka tarafında kelimelerin ana dilinizdeki karşılığı yazılı olan kartlara dayanmaktadır; görmek için tek yapmanız gereken karta tıklamak. Kelimeyi eğer biliyorsanız, sağa kaydırın. Algoritma sayesinde, uygulama bir süre sonra size tekrardan kelimeyi gösterecek ve bu sayede kelimeyi gerçekten hatırlayabileceksiniz.

Birçok kart seti mevcut, yapmanız gereken öğrenmek istediğiniz kelimeleri seçmek. DuoCards, kelimeleri metinlerden öğrenmeyi tercih edenlere makaleler aracılığıyla öğrenme seçeneğini sunmaktadır. Ve eğer bilmediğiniz bir kelimeyle karşılaşırsanız, altını çizerek çevirisini görüntüleyebilir ve öğrenmek istediğiniz kartların listesine kaydedebilirsiniz.

DuoCards kart setleri ya da makaleleri yetmiyor mu? Kendi yaratıcılığınızı konuşturun!

Eğer öğretmenseniz, bu kartları okuldaki arkadaşlarınızla ya da öğrencilerinizle de paylaşabilirsiniz.

Buna ek olarak, akıllı telefonunuzdan makale okurken tercihinize göre yeni kelimeler ekleyebilirsiniz. Eğer anlamadığınız bir kelimeyle karşılaşırsanız, bunu DuoCards ile paylaşabilirsiniz, kelimenin çevirisi yapılır ve kelimenin içinde geçtiği cümleler kurulur.

Ayrıca, kendinizi sadece tek bir dille sınırlamak zorunda değilsiniz! DuoCards'ı kullanarak aynı anda birden çok yabancı dili öğrenebilirsiniz.