15.9. 2021

Melek Sayıları

Kilise tarafından tanımlanan klasik melek kavramından uzaklaşırsak "melek" kelimesinin kökünün İbranice'ye dayandığını ve "elçi" anlamına geldiğini görebiliriz. Bu kavram ilk kez antik Yunan'da din ve Kilise ile ilişkilendirilmeye başlanmıştır. Melekler yüzyıllar boyunca elçi olarak hizmet etmişlerdir. Geçmişte, insanları felaketlere, savaşlara ve diğer önemli olaylara karşın uyarmışlardır. İnsanlara yardım etmeye çalışırlar. Bizi değişikliklere hazırlarlar, tehlikelerden haberdar ederler, zor durumlarda önerilerde bulunurlar ya da bizleri yönlendirirler.

Melek Sayıları

Melek sayılarının işlevi, insanoğlu ve melekler arasında evrensel bir iletişim sağlamaktır. Bu sayılar bizim her anımızda olan sayılardır. Çoğunlukla saatte gördüğümüz sayılardır fakat bu sayılar bazen nadir görebileceğiniz bir plaka ya da makbuzda da olabilir. Şunu unutmayın; sürekli aynı sayıları görüyorsanız, bu bir şey ifade ediyordur. Sezgilerinizi ve içinizden geçenleri dinleyin.

Çift hatta üç haneli her sayının kendine özgü belirli bir anlamı vardır. Eğer aynı sayıyı tekrar tekrar görüyorsanız, meleklerin sizinle konuşmaya çalıştığından emin olabilirsiniz. Peki size ne söylemek istiyorlar? Bu sorunun cevabını yazımızın devamında öğreneceksiniz.

Melek sayılarının kendilerine has anlamları

111 ya da 1111- melekler bu sayılar ile düşüncelerimizi korumamıza teşvik ediyor, çünkü geleceğimizi onlar ile yaratıyoruz. Bu; düşüncelerimizin gerçeğe dönüşmesini hızlandırma anlamına gelmektedir. Başka bir deyişle, olumsuz düşüncelere karşı bizleri uyarıyorlar.

222 - Melekler, bu numara aracılığıyla her şeyin iyi gideceğini söylüyor. İnancınızı yitirmeyin ve kendinizi savunun; mükâfatını alacaksınız.

333 sayısı, meleklerin belli bir zamanda orada bulunuşlarını ve yardım etme güçlerini doğruladığı için önemli bir sayıdır. Bundan faydalanın ve dileklerinizi onlara söyleyin.

444 - Bu sayı, yaptığımız şeyi destekleyen sayıdır. Doğru yönde gittiğimizin bir kanıtıdır ve gayelerimize erişmekten vazgeçmemeli ve azmetmeliyiz. Yani, bu sayıyı gördüğünüzde rahatlayabilirsiniz, her şey yolunda.

555 çok güçlü bir sayıdır. Melekler, yeni enerji akışını engelleyeceği ve yerinizde saymamanız için geçmişte kalmamanız konusunda sizleri uyarıyorlar. Zihinsel gelişiminiz için önemli olacak değişikliklerin kapıda olduğu konusunda uyardığı anlamına gelmektedir. Karşı gelmeye çalışmayın; her şey sizin iyiliğiniz için.

666- Melekler, bu sayı ile maddiyata çok fazla odaklanmamamız gerektiği konusunda uyarıyor. Düşünceleriniz birbiriyle uyumlu değil; manevi tarafınıza daha fazla yoğunlaşmanız ve bu konuda çalışmanız gerekiyor.

1212- sayısı kapanış ya da tamamlanış anlamına gelmektedir. 12, yılın ayları ya da Zodyak'taki (burçlar kuşağına) her bir burç gibi. Melekler, hayatınızdaki bir şeyin bitip yeni bir şeyin başlayacağını ifade ediyorlar.